گامهای موثر مهندس جباری در راستای محرومیت زدایی از مناطق محروم؛
بخشدار ویس و شیبان خبر داد: برچیده شدن مدارس کانکسی در بخش ویس و شیبان شهرستان باوی / اهدای بیش از 250 میلیون ریال لوازم التحریر و پوشاک به دانش‌آموزان مناطق محروم

به گزارش باوی پرس: مهندس داوود جباری با اشاره به جمع آوری مدارس کانکسی در بخش ویس و شیبان؛ گفت: با احداث مدارس مناسب در این بخش کلیه مدارس کانکسی برچیده شد و دیگر مدرسه کانکسی در این روستاها وجود ندارد.

بخشدار ویس و شیبان با بیان اینکه جمع‌ آوری مدارس کانکسی برای نخستین ‌بار در شهرستان باوی انجام شده است، اظهارکرد: پیش از این دانش ‌آموزان در فصل‌های تابستان و زمستان مشکلات زیادی برای تحصیل داشتند که بخش زیادی از این مشکلات با استقرار مدارس ثابت رفع شد.
 
وی با اشاره به بازدید مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان از مدارس فرسوده و قدیمی روستاهای ربیخه، ثدین 2 و زرگان ابوفاضل افزود: در این بازدید احداث یک مدرسه 3 کلاسه در روستای ربیخه مصوب شد و در تلاش هستیم تا با کمک خیرین یک کلاس دیگر نیز ساخته شود. عملیات اجرایی احداث این مدرسه از بهمن ماه شروع می شود.

جباری ادامه داد: طرح مطالعاتی احداث مدرسه 9 کلاسه در روستای زرگان ابوفاضل انجام شده و منتظر اهدای قطعه زمین از سوی خیرین و اهالی هستیم.
 
وی بیان کرد: با توجه به اجرای عملیات شرکت ملی حفاری در روستای ثدین و در راستای مسئولیت های اجتماعی انتظار داریم که برای دانش آموزان این منطقه توسط شرکت ملی حفاری، یک مدرسه ساخته شود.

بخشدار ویس و شیبان با بیان اینکه به مناسبت بازگشایی مدارس بسته های حمایتی البسه و لوازم التحریر بین دانش آموزان مناطق محروم این بخش توزیع شده؛ بیان کرد: اقلام این بسته حمایتی شامل لباس مدرسه، کیف، کفش و لوازم التحریر به ارزش 250 میلیون ریال بوده است.

وی تصریح کرد: ایجاد انگیزه برای دانش آموزان بی بضاعت و همچنین تسهیل شرایط برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل، اهداف مورد انتظاری بوده که در تلاش هستیم به آنها دست یابیم.

جباری در پایان خاطرنشان کرد: این بسته های حمایتی قبل از بازگشایی مدارس بین دانش آموزان توزیع شد و تلاش داریم که نیازها و کمبودهای دانش‌آموزان نیازمند رفع شود تا دغدغه‌ای برای این موارد نداشته باشند.

انتهای پیام/